O mě ~ About me

Působím jako lektor, dramaturg, pedagog a konzultant v oblasti filmové výchovy a historie filmu a audiovize od roku 2007. Vystudoval jsem obor filmová věda – filosofie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

V rámci své profesní kariéry jsem působil jako umělecký ředitel Letní filmové školy a Asociace českých filmových klubů, pedagog na FF UP v Olomouci, FAMU, Prague Film School nebo ateliéru Audiovizuální tvorby na FMK UTB ve Zlíně. Odborně se věnuji vztahu audiovizuálních děl a ideologie a využití filmu ve výchovně-vzdělávacím procesu.

Dlouhodobě se věnuji audiovizuální výchově jako člen expertní skupiny Britského filmového institutu (FLAG), konzultant (EACEA, Národní filmový archiv, Zlínský filmový festival, Animánie). V odborné sféře se zaměřuji na modely filmové výchovy v Evropě a možnosti jejich implementace v ČR.

Publikuji v časopisech Dok.revue, A2, Film a doba, Cinepur a Iluminace, spolupracuji s festivaly Jeden svět, MFDF Jihlava nebo Juniorfest v Plzni. Od září 2019 jsem předsedou Asociace pro filmovou a audiovizuální výchovu, z.s. Od roku 2020 spolupracuji také jako metodik s NIPOS-ARTAMA a Národním pedagogickým institutem na revizi Rámcových vzdělávacích programů (obor Filmová/audiovizuální výchova).

V roce 2022 jsem začal působit jako hlavní lektor a metodiky pro Wikimedia CZ a stal jsem se zapáleným wikipedistou (profil na Wikipedii).

Zajímají Vás aktuální informace a názory?

Instagram
Twitter
Facebook

Pracovní zkušenosti

Academia Film Olomouc
PAF Olomouc
Asociace českých filmových klubů
Národní filmový archiv
MFDF Jihlava
MFF Karlovy Vary
MFF Jeden svět
Britský filmový institut
EACEA
Ateliér audiovize, FMK UTB Zlín
Kino Pohoda Jeseník

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: